آمبره 

آمبره مو یکی دیگر از تکنیک های رنگ مو است که هر چه به سمت انتهای مو می رویم رنگ مو روشن تر می شود. انتخاب رنگ متناسب با پوست تاثیر زیادی در زیبایی و ظرافت کار آمبره دارد. تفاوت آمبره با بالیاژ در این است که در تکنیک بالیاژ رنگ ریشه ی مو کاملا تیره است.

آمبره مو چیست؟

یکی از زیباترین تکنیک های رنگ، آمبره مو می باشد. در آمبره، کف سر تیره، وسط مو سایه روشن و انتهای مو روشن است. با استفاده از تکنیک پوشینگ، سایه سازی در آمبره انجام می شود. آمبره یخی بسیار چشم نواز است زیرا از تیرگی مطلق به رنگ روشن یخی رسیده ایم. آموزش آمبره مو گرچه چندان ساده نیست، ولیکن با ساده ترین زبان و با سریع ترین روش به هنرجویان عزیزم تدریس می شود. قیمت آمبره مو از سایر تکنیک ها کمی بالاتر است.

ombre-sample1
ombre-sample1

آمبره موی کوتاه

سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح می شود این است که، آیا آمبره موی کوتاه امکانپذیر است؟ جواب بله می باشد. البته باید حداقل مو تا سرشانه باشد. ولی اگر آمبره موی کوتاه پسرانه مد نظر باشد، باید از تکنیک دیگری غیر از پوشینگ برای آمبره استفاده کرد. محبوب ترین آمبره ها، آمبره یخی موی کوتاه و سامبره موی کوتاه می باشد. البته ناگفته نماند که آمبره موی کوتاه دودی هم طرفداران خاص خود را دارد. قیمت آمبره روی مو کوتاه کاملا معقول است.

آمبره روی موی مشکی

زیباترین شکل آمبره، آمبره روی موی مشکی بدون دکلره می باشد. آمبره روی موی مشکی دخترانه، واقعا نمای جذابی را ایجاد می کند. زیرا معمولا آمبره به موهای بکر و دست نخورده نیاز دارد. همیشه آمبره روی موی طبیعی ایجاد می شود، مثلا آمبره دودی روی موی مشکی و آمبره یخی روی موی مشکی. آمبره ی صورتی روی موی مشکی هم یکی از جذاب ترین رنگهای دنیاست که نیاز به موی طبیعی دارد. درست است که آمبره روی موی مشکی بلند بسیار زیباست، اما آمبره روی موی مشکی کوتاه هم از جذابیتی برابر برخوردار است. اگر موهای شما مشکی پرکلاغی است، بدانید که آمبره روی موی مشکی پر کلاغی، ایده ال ترین حالت، برای ایجاد یک آمبره ی رویایی است.

ombre-sample2
ombre-sample2

آمبره دودی

اگر بخواهیم درباره ی انواع رنگ های آمبره مو صحبت کنیم، سلیقه ی عموم، آمبره دودی است. همچنین رنگ های دیگر آمبره عبارت است از: آمبره دودی نسکافه ای، آمبره دودی صدفی، آمبره دودی بنفش، آمبره دودی زیتونی و … . آمبره دودی روی موی مشکی و آمبره یخی روی موی مشکی، هنوز هم انتخاب اول بسیاری از بانوان خوش سلیقه است. آموزش رنگ مو آمبره دودی در کلاس های رنگ مو و کار با مواد ارائه می شود.

آمبره بالیاژ

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آمبره بالیاژ مو چیست. تکنیک آمبره بالیاژ تکنیکی است که تلفیقی از هر دو آمبره و بالیاژ می باشد. گاهی مانند بالیاژ دارای سایه های موی بیشتر و گاهی مانند آمبره سایه های موی کمتری دارد. اگر بخواهیم درباره ی تفاوت آمبره و بالیاژ صحبت کنیم، باید به انتهای مو نگاه کنید. اگر در انتهای مو زمینه ی مو را مشاهده کردید، تکنیک بالیاژ و اگر زمینه را مشاهده نکردید تکنیک آمبره می باشد. بالیاژ آمبره موی کوتاه هم جذاب است. البته قد مو حداقل تا سرشانه باشد. حال اگر فرق بالیاژ آمبره و هایلایت را بخواهید باید گفته شود که بالیاژ، همان هایلایت است ولی با فاصله از ریشه، ولی آمبره شبیه هایلایت نیست. با کمی جستجو در عکس آمبره بالیاژ به این دانش خواهید رسید.

ombre-balayage-sample1
ombre-balayage-sample1

آمبره بالیاژ سامبره

در آمبره، ریشه مو‌ تیره، ساقه تیره و روشن و انتهای مو روشن است. رنگ مو سامبره هم بسیار شبیه به آمبره است. در واقع یک آمبره ی ملایم است. آمبره سامبره جز تکنیک های جدید می باشد. آمبره دودی نمونه ی بارز یک آمبره تمام عیار است. اما این سوال پیش می آید که پس بالیاژ چیست و تفاوت بین آمبره و بالیاژ چیست. در آمبره همه مو باید دکلره شود ولی در بالیاژ همه قسمت های مو دکلره نمی شود. اگر به عکس آمبره بالیاژ دقت کنید، متوجه می شوید که تلفیقی از آمبره و بالیاژ می باشد. تفاوت بالیاژ روسی با برزیلی هم در میزان فاصله از ریشه است.

آموزش آمبره بالیاژ

آمبره پوشینگ چیست؟ اگر آموزش آمبره پوشینگ را بخواهیم تشریح کنیم، باید بگوییم آمبره ای که با پوش‌دادن و سایه سازی روی مو ایجاد می شود. آموزش آمبره فانتزی هم با همان پوشینگ به دست می آید. آموزش بالیاژ با پوش هم به همان سبک انجام می شود ولی با تیرگی و سایه سازی بیشتر. در کلاس های آموزشی، بالیاژ برزیلی را بدین گونه برای هنرجویان تشریح می کنم: بالیاژ برزیلی با پوش کم و رها کردن یک لایه از مو‌ ایجاد می شود. ولی در آمبره ی برزیلی لایه ی رها وجود ندارد.

ombre-balayage-sample2
ombre-balayage-sample2