سالن زیبایی فرشته نرجسی

عکس رنگکار مو

رنگ کار مو

برای ورود به بازار کار زیبایی و احیای مو باید به تمامی تکنیک های روز دنیا آگاه بوده و در آن ها تبهر کافی داشته باشید. تکنیک هایی از قبیل بالیاژ، آمبره، سامبره، دکلره و ... . برای مثال بالیاژ که یکی از مد روز ترین تکنیک های حال دنیاست در دهه نود و در فرانسه به وجود آمد. بالیاژ تکنیکی است که از آن برای هایلایت کردن مو استفاده می شود.

بر خلاف تکنیک آمبره که در آن از دو رنگ استفاده می شود، در تکنیک بالیاژ تنها از یک رنگ برای هایلایت کردن مو استفاده می کنیم. 

برای پیاده سازی این تکنیک باید مهارت زیادی در استفاده از مواد و دکلره داشته باشید تا به موهای مشتریان خود آسیبی وارد نکنید.

بنابراین از سری وظایف یک رنگکار حرفه ای شناخت مواد و مهارت کافی در تکنیک های روز است.

همانطور که اشاره شد از دیگر تکنیم های مطرح در لاین زیبایی مو، تکنیک های آمبره و سامبره است که در گالری نمونه هایی از این تکنیک ها را مشاهده می کنید.

تفاوت اصلی امبره و سامبره در درجه رنگی است که استفاده می شود.

در تکنیک آمبره رنگ کار مو سعی می کند حدالامکان تفاوت رتگ آمبره و رنگ ریشه زیاد باشد.

اما در سامبره کاملا بر عکس عمل می کنیم. هر چقدر میزان این اختلاف کمتر باشد، رنگکار عملکرد بهتری را در اجرای تکنیک ارائه کرده است.

یکی دیگر از وظایف اصلی رنگ کار مو اینست که با توجه به نوع مو افراد آن ها را در انتخاب بهترین رنگ راهنمایی کند.

برای مثال تکنیک بالیاژ زیبایی بیشتری روی موهای صاف دارد و این وظیفه رنگ کار است که با توجه به تجربه بهترین گزینه ها را به زیبا جویان پیشنهاد دهد.

بنابراین علاوه بر مهارت و تجربه، سلیقه نیز یکی از پرامتر هایی است که شما را به یک رنگ کا مو خوب تبدیل می کند.

دقت داشته باشید که تمامی این نکات تنها در گذر زمان و کسب تجربه بسیار به دست می آیند.